ARTIKLID

MTÜ Kogukonna Metsad asutamisest

Rea Raus kirjutab 15. märtsil ilmunud Vaba Eesti Sõnas #11 eestlaste asutatud uuest organisatsioonist “Kogukonna Metsad”, mille eesmärk on Eesti metsa säilitamine metsa tagasiostu näol.
Loe lisaks

Rüüstatud pühapaigad

                  Vardja ohvrikivi enne...                                                                      ja peale lageraiet 2011
Loe lisaks

Mina ja Meie ja Mets

Paar päeva tagasi oli mul selline tunne nagu ühel indiaaninaisel Michael Jacksoni videoloos "Earth Song". Olin ahastav, vihane, kurb, tegutsemisvalmis - kõigeks valmis. Sest see päev tõi ka minuni selle teate, kuidas tänane poliitika, seadusandlus ja osade metsafirmade mentaliteet hävitab mitte ainult meie metsi. See hävitab meie kogukondi, meie pärandit, meie kultuuri ja elustiili. See hävitab meie moraali, meie väärtussüsteeme, meie vaimset ja füüsilist             tervist, meie laste tulevikku.
Loe lisaks

Rea Raus: Sõnadest, tunnetest, lugudest ja tegudest Meie Metsa ümber

“Vähem kui nädalapäevad tagasi tabas mind ehmatus, mis lõikas mitte ainult ühe päeva emotsioonidesse, vaid sügavamasse sidemesse looduse ja esivanemate pärandiga. Meie kunagine ilus talumets, Matsalu Linnuriigi ääres, mis oli liikunud eelmiste omanike kaudu talust välja, otsustati saata lageraiesse. Ehk uuendusraiesse, nagu tänapäeval kombeks on sõnade kaudu reaalsust varjutada,” kirjutab Telegramile haridusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus.
Loe lisaks