ARTIKLID

Meie Tegevused peale Hooandajat

Veidi ülevaadet meie tegemistest pärast Hooandja kampaania edukat lõppu.
Kuna kampaania toetajate arv küündis sadadeni, siis võtsime kõigepealt ühendust nende Hooandja kampaaniat toetanutega, kes olid nõus enda kontakte avaldama, et kokku leppida annetuste eest valitud kingituste üleandmises.
Loe lisaks

Elamusretk imelisse seeneriiki

Eelmisel pühapäeval sai teoks meie suurtoetajatele Hooandja kampaania käigus kingitusena väljapakutud elamusmatk. Käisime koos seeneteadlase Tõnu Ploompuuga Palivere lähistel seeneriiki avastamas.
Loe lisaks

Tuul Kaasik annetas meie metsa heaks oma hoiupõrsa raha!

Tänane päev tōi meile Tuul Kaasiku, koos kogu Ahto ja Liisa Kaasiku perega, kelle mōttemaailma ja tegemisi jagame. Aga täna oli see külaskäik eriliselt südamesseminev, sest Tuul otsustas omakogutud raha annetada meie metsa heaks. Ei panegi imeks, et just Ahtol ja Liisal sellise vaimuga lapsed kasvamas. Küll aga jäi sellest heateost sügav jälg hinge. Aitäh, Tuul! 

Loe lisaks

Kogukonnamets tuleb plaanitust hõredam, aga tuleb siiski

Head sõbrad ja toetajad,

Veidi uudiseid meie metsakaitsmise rindelt.

Hooandja toetas meid, pikendades meie tublit kampaaniat. Suur tänu senise toetuse eest kõigile!

Samas küsitakse meie metsa eest endiselt väga palju raha ja seetõttu peame metsafirmaga läbirääkimisi, kuidas oleks võimalik hinda langetada ( loe: puid vähendada). Seetõttu on teie kõigi toetus väga oluline, iga summa aitab veel ühel puul selles metsas säilida, sõna otseses mõttes ostame välja puid tükkhaaval, niipalju kui võimalik. Juba homme ootab ees kohtumine metsafirma hindajaga, kellega asume märkima puid, mida kindlasti taheme säilitada (meie hiiepaiga ümbrus, mitmikkased jne.). Puud, keda kaotame, asendame kindlasti uute puudelastega- juba praegu kasvavad meie metsas noored tammed, seetõttu peame läbirääkimisi tammedekasvatajaga Kesk-Eestist, kes EV 100 puhul on valmis meile ka suuremat kogus tammesid müüma. Meie mets saab mitmekesine ja väärikas igas mõttes. Meie ei jäta :) Aita ka sinagi, kas toetades rahaliselt või jagades meie kampaaniat, kutsudes sõpru ja tuttavaid üles meie väikest metsa toetama. 

Loe lisaks

MTÜ Kogukonna Metsad asutamisest

Rea Raus kirjutab 15. märtsil ilmunud Vaba Eesti Sõnas #11 eestlaste asutatud uuest organisatsioonist “Kogukonna Metsad”, mille eesmärk on Eesti metsa säilitamine metsa tagasiostu näol.
Loe lisaks

Rüüstatud pühapaigad

                  Vardja ohvrikivi enne...                                                                      ja peale lageraiet 2011
Loe lisaks

Mina ja Meie ja Mets

Paar päeva tagasi oli mul selline tunne nagu ühel indiaaninaisel Michael Jacksoni videoloos "Earth Song". Olin ahastav, vihane, kurb, tegutsemisvalmis - kõigeks valmis. Sest see päev tõi ka minuni selle teate, kuidas tänane poliitika, seadusandlus ja osade metsafirmade mentaliteet hävitab mitte ainult meie metsi. See hävitab meie kogukondi, meie pärandit, meie kultuuri ja elustiili. See hävitab meie moraali, meie väärtussüsteeme, meie vaimset ja füüsilist             tervist, meie laste tulevikku.
Loe lisaks

Rea Raus: Sõnadest, tunnetest, lugudest ja tegudest Meie Metsa ümber

“Vähem kui nädalapäevad tagasi tabas mind ehmatus, mis lõikas mitte ainult ühe päeva emotsioonidesse, vaid sügavamasse sidemesse looduse ja esivanemate pärandiga. Meie kunagine ilus talumets, Matsalu Linnuriigi ääres, mis oli liikunud eelmiste omanike kaudu talust välja, otsustati saata lageraiesse. Ehk uuendusraiesse, nagu tänapäeval kombeks on sõnade kaudu reaalsust varjutada,” kirjutab Telegramile haridusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus.
Loe lisaks