Meie Tegevused peale Hooandajat

Veidi ülevaadet meie tegemistest pärast Hooandja kampaania edukat lõppu.
Kuna kampaania toetajate arv küündis sadadeni, siis võtsime kõigepealt ühendust nende Hooandja kampaaniat toetanutega, kes olid nõus enda kontakte avaldama, et kokku leppida annetuste eest valitud kingituste üleandmises.
Jaanika Kolk valmistas kingitusteks saadetavad südamed hoole ja armastusega, kasutades selleks erinevaid puiduliike, niiet peatselt on kõigil südamete saajatel võimalik juba hakata oma kingitustele järgi minema. Töötubade osas on kokkulepitud ning samuti muude kingituste saamise osas. Oli vast suur suhtlustöö, tänud Avele, kes seda vedas! Kui nüüd veel keegi on kogemata kirjasaajate nimistust välja lipsanud- andke meile kindlasti teada ja võtame teiega kiiresti otse ühendust. 

Suurtoetajatele sai ettevalmistatud ja läbiviidud meeleolukas seeneretk, millest oleme väikese raporti teile juba esitanud. On ikka vahe küll, kui seeni uurida ja määrata teadlase abiga. Tõnu Ploompuu veetud uurimisretk sai mitte ainult hariv vaid ka väga lõbus. Vihmasest ilmast hoolimata.
Pärast kampaania lõppu saime alustada ka detailsemaid, juba reaalsetele võimalustele tuginevaid läbirääkimisi metsafirmaga, mis on võtnud omajagu aega. Nimelt oli vaja mitut retke metsa, et märkida ära, koos metsafirma esindajaga, allesjäävad puud, piiritleda meie metsa hiiepaik ning teha muid vajalikke ettevalmistustöid. Tulenevalt sellest, et metsafirmal võib oma tööde läbiviimine jääda järgmisesse aastasse oleme tegelenud broneerimislepingu tingimuste arutelu ning kokkulepete vormistamisega. Saame metsafirma asjaajamise kohta seni öelda ainult positiivseid sõnu. Kõik kokkulepped peavad ning suhtlemine on sõbralik ja konstruktiivne. Saame omandada lisaks ka väikese metsamaatüki, kuhu on võimalik tammeistikuid varemgi istutada, kui seda lubaks metsafirma raietööde ajagraafik meie peamises metsas. Niiet esialgselt planeeritud istutustalgud selleks sügiseks on asjaajamiste tõttu siiski vist lükkumas kevadesse. Samas- kevadlindude laulu saatel on ehk istutustöödki lõbusamad.
Mida oleme kogu protsessist õppinud ning mida saaksid teisedki sarnased algatused kõrva taha panna?
Esiteks- inimeste tuge, abi ja südameheadust ei ole võimalik ülehinnata. Seda on meieni jõudnud kõige ootamatutes vormides ja viisidel. Oleme kohati veel praegugi nende inimeste headuse lummuses, kes meid sellel keerulisel teekonnal aidanud on. Veelkord – sügav tänu teile.
Teiseks- arvestada tuleb kindlasti sellega, et mistahes head ja lennukad plaanid kohtavad oma teel sageli ootamatuid takistusi. Vahel juhtub ka vigu, mille parandamine omakorda võtab aega. Seega- arvestada tuleb pikemate tööperioodidega, ajavaruga ning mõista, et teinekord on pool muna parem kui tühi koor ja leida taas koostöös ning aruteludes parim lahendus. Vabatahtlik töö, tehes seda täiskoormusega töötamise, pere ja muu ühiskondliku tegevuse kõrvalt on suur väljakutse. Ka siin tõestas ennast vana tõde- sõprade ja toetajate tugi on alati võimsam kui pahatahtlike trummipõrin. Koos leitakse alati õige lahendus ja jõutakse rohkem.
Kolmandaks- kõige tähtsam on jääda endaks, hoida õiget sihti silmade ees, toetuda ausate kavatsuste tugevusele. Meelde tuletada seda, mis on tegelik, õige, päris. Mitte minna PR-trikkide, sõnavahtude ja konkurentsiõhutavate soovituste lõksu. Kõige tähtsam on meie mets. Päästa ja hoida seda niipalju kui vähegi võimalik. Kasvõi üks puu korraga, üks inimene korraga. Oleme täna olukorras kus meie metsad ja maad kuuluvad üha rohkem võõrastele, võõrale mõtteviisile. Meie säästev mõtteviis aga ei oma miljoneid, mis lubaks metsi kergesti tagasi osta. Kuskilt peame alustama, seeme on vaja mulda panna.
Koos meie metsaga tõuseme ka meie, raiutud kännu kõrvale istutatud tammepuuna uuesti!
Aitäh, Robert, Ave, Kaspar, Inge, Evelin, Siiri, Ahto, Tuul, Liisa, Sirje, Jüri, Karl, Anneli, Asko, Aivar, Aino, Mare, Marju,Eerik, Markku ja………..meie kõik!
Eelmine
Elamusretk imelisse seeneriiki
Järgmine
Meil on nüüd ka oma logo!

Vastused puuduvad

Email again: