Oleme MTÜ Kogukonna Metsad asutajaliikmed ja vajame teie abi. Me ei suuda enam pealt vaadata, kuidas metsad meie oma silmade all langevad. Me ei jaksa enam istuda lõpututel koosolekutel, panustada sadu töötunde eelnõude kirjutamistesse ja petitsioonide algatusse, mis juba tuttavaks-saanud sahinal prügikastidesse ja sahtlitesse kaovad.
Meie ei taha enam klikkida ja laikida, sheerida ja täägida. Me tahame vaid killukest elavat metsa. Kas või ühteainust, kasvõi kahte-kolme, kasvõi kümmet. See sõltub sinust, sinu mõttekaaslastest, sinu sõpradest ja lähedastest.

Meie idee on osta toetajate ja mõttekaaslaste abiga välja metsad, mida ähvardab lageraie. Üks põhimõtteid ostetavate metsade valikul on kaitsealade lähedus. Kuigi ka kaitsealadel käib hoogne raiumine, erinevate raievõtete nimede taha varjudes, ei julgeta seal suuri alasid lagedaks raiuda ning kaitsealade läheduses metsade ostmine suurendaks seda ühtset metsapindala, mis on vajalik kogu mitmekesisele elusloodusele. MTÜ Kogukonna Metsad hakkab oma metsi ka majandama, kuid mittepuiduliste saaduste abil. Me loome oma tootearenduse, brändi, mis hakkab müüma Kogukonna Metsade moose, hoidiseid, ravimteesid. Pakume keskkonnahariduslikke tegevusi ning puhkamisvõimalusi. Kõik need
tegevused aitaksid osta üha järgnevaid metsi, lisaks toetajate annetustele.

Kutsu oma sõpru, oma tuttavaid endaga koos meile kõigile appi. Meie metsadele appi nii, et me samm-sammult, mets metsa haaval ka päriselt, klikkidest ja laikidest kaugemale vaadates, midagi ära teha saame.

Tee annetus:
METSA HEAKS + TEIE NIMI
Swedbank EE172200221068894383
Kogukonna Metsad MTÜ